Jak długo rozkładają się odpady?

Wraz z postępem technologicznym oraz wzrostem konsumpcji rośnie ilość wytwarzanych przez ludzi śmieci. Dlatego też tak ważne jest, aby zwiększać naszą świadomość w kontekście odpadów i recyclingu. Jak długo rozkładają się poszczególne śmieci? Co możemy zrobić, aby lepiej zarządzać odpadami?

Czytaj dalej

Utylizacja odpadów budowlanych – co mówią przepisy?

Odpady budowlane to specyficzny rodzaj nieczystości, który wymaga specjalnego sposobu postępowania. Śmieci wytworzone podczas budowy lub remontu nie mogą trafić do kosza komunalnego, a przebieg ich utylizacji dokładnie określają przepisy. Polskie prawo nakłada na wytwórców obowiązek bezpiecznego przekazania odpadów budowlanych do zakładów, które zajmują się unieszkodliwianiem różnych grup śmieci. Co dokładnie mówią i kogo dotyczą przepisy dotyczące utylizacji odpadów budowlanych?

Czytaj dalej

Utylizacja papy – jak zrobić to z głową?

Wymiana dachu, podobnie jak sprzątanie po budowie generuje duże ilości odpadów budowlanych. Jednym z nich jest papa dachowa, która musi zostać odpowiednio zabezpieczona przed przekazaniem do utylizacji. Niewłaściwe gospodarowanie pozostałościami materiałów budowlanych grozi otrzymaniem kar finansowych, dlatego przy ich wywozie warto zdać się na pomoc fachowców. Jak utylizować papę zgodnie z prawem?

Czytaj dalej