Ile kosztuje wywóz odpadów?

Każdy, kto rozpoczyna budowę, remont, lub inną inwestycję tego rodzaju, jest zobowiązany do wywiezienia powstałych odpadów. Zwykle jest ich na tyle dużo, że konieczne okazuje się zamówienie kontenera od lokalnej firmy. Taka usługa jest relatywnie tania i łatwo dostępna. Od czego dokładnie zależy koszt wynajęcia kontenera?

Wynajęcie kontenera – cena

Finalna cena wynajęcia kontenera zależy od kilku czynników. Są to przede wszystkim:

  • rodzaj odpadów, które zostaną wyrzucone do pojemnika,
  • wielkość (pojemność) kontenera,
  • czas wynajęcia.

Na cenę mogą także wpływać dodatkowe czynniki, np. częstszy niż standardowy odbiór odpadów, lub daleka lokalizacja, do której pojemnik należy dostarczyć. Zwykle jednak to właśnie pojemność kontenera i rodzaj wyrzuconych odpadów odgrywają kluczową rolę w określeniu kosztu usługi.

Cena kontenera a jego pojemność

W naturalny sposób koszt wynajęcia kontenera rośnie proporcjonalnie do jego pojemności. Im większy pojemnik zamówimy, tym więcej odpadów możemy wyrzucić, a tym samym droższe będą ich transport, składowanie i utylizacja. Aby zoptymalizować koszty, najlepiej zamówić rozwiązanie dokładnie dopasowane do potrzeb – dobrze określić pojemność oraz czas wywozu.

Jeśli nie wiesz, jaka pojemność kontenera będzie najlepsza w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami – dobierzemy rozwiązanie do charakteru i skali inwestycji. W typowych pracach budowlanych i remontowych sprawdzają się pojemności:

  • 2,5 m³, dla remontu jednego pomieszczenia lub drobnej renowacji,
  • 5-10 m³ – dla remontu całego mieszkania,
  • 12-15 m³ – dla większej inwestycji, np. budowy,
  • 20-36 m³ – dla rozbudowanych inwestycji prowadzonych przez firmy budowlane, przemysłowe lub handlowe.

Warto wiedzieć, że w przypadku zbyt szybkiego zapełnienia kontenera, jego wymianę możemy przeprowadzić bardzo szybko – zwykle jeszcze tego samego dnia.

Koszt wywozu odpadów a rodzaj śmieci

Cena wywozu odpadów jest determinowana w dużym stopniu przez rodzaj śmieci, które znajdą się w kontenerze. Ogólna zasada jest taka, że im odpady bardziej jednolite i dokładniej posortowane, tym całościowy koszt usługi będzie niższy. Wynika to z faktu, że przetwarzanie wstępnie posegregowanych odpadów jest szybsze, łatwiejsze, a przez to po prostu tańsze. W Skiprex możesz zamówić kontener na przykład na odpady opakowaniowe, czysty gruz budowlany, czy odpady zielone.

Zwykle jednak w trakcie inwestycji budowlano-remontowych powstaje wiele różnych odpadów, które trudno posegregować na tym etapie, Wtedy warto zamówić kontener na odpady zmieszane – jest to rozwiązanie nieco droższe, jednak zapewnia ogromny komfort. Do takiego pojemnika można wyrzucać prawie wszystkie typowe odpady powstałe podczas prac.

Cennik wywozu odpadów – ile to kosztuje?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, cena wynajęcia kontenera jest składową kilku czynników i zawsze określa się ją indywidualnie. Nie jest to jednak wygórowany koszt – nawet przy relatywnie niewielkiej ilości odpadów, zamówienie kontenera będzie bardziej opłacalne niż organizacja transportu śmieci do gminnego punktu zbiórki na własną rękę.

Jeśli jesteś zainteresowany wynajęciem kontenera i chcesz poznać cenę usługi, zadzwoń do nas – wstępny zakres kosztów przedstawimy Ci od ręki.