Co zrobić ze starymi meblami?

Planujesz remont lub przeprowadzkę? A może Twoja aranżacja już Ci się znudziła? W obu scenariuszach stare meble stają się niemałym kłopotem. Jeśli nie wiesz, co zrobić z niechcianym wyposażeniem, to przychodzimy z pomocą – dowiedz się, gdzie możesz wyrzucić, oddać lub sprzedać stare meble!

Gdzie wyrzucić stare meble?

Bez względu na to, czy mieszkasz w bloku, czy w domu, problem starych mebli jest tak samo duży. Gdzie je wywieźć? Czy można wyrzucić stare meble na śmietnik? Przychodzimy z pomocą!

Jeśli chcesz wyrzucić stare meble w odpowiedni i ekologiczny sposób, pamiętaj przede wszystkim, aby przestrzegać przepisów prawa. Mówią one między innymi o tym, że starych mebli pod żadnym pozorem nie należy wywozić do lasu ani spalać. Nie można ich także wyrzucać do śmietnika. Co więc zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będą kontenery na wielkogabarytowe odpady. 

Kontenery na stare meble

Kontenery wielkogabarytowe na stare meble to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli Ci pozbyć się nieużywanego wyposażenia w sposób legalny i przyjazny naturze. Jeśli więc zastanawiasz się, co zrobić ze starą kanapą czy innymi meblami – kontenery będą strzałem w dziesiątkę. Taki kontener możesz zamówić telefonicznie lub przez internet. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, że kontenery zostaną także rozładowane, a Ty nie musisz dłużej przejmować się starymi meblami.

Jeśli chcesz lepiej przygotować się do przyjazdu kontenera, przeczytaj także nasz artykuł: O co zadbać, zanim przyjedzie kontener? 

Pamiętaj przy tym, że stary sprzęt elektroniczny i elektryczny oraz odpady budowlane takie jak gruz nie są zaliczane do odpadów wielkogabarytowych i wymagają osobnego kontenera.

Ile kosztuje wywóz starych mebli?

Przy remontach i pracach budowlanych często pojawia się pytanie: ile kosztuje wynajem kontenera oraz wywóz starych mebli? Należy pamiętać, że odpowiedź na nie zależy przede wszystkim od wielkości mebli oraz ich ilości, a co za tym idzie – od tego jak duży kontener będzie potrzebny. 

Ceny zaczynają się od około 300 zł, a sam proces zamawiania kontenerów jest bardzo prosty – wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy na naszej stronie!

utylizacja starych mebli

PSZOK – wywóz starych mebli

Niechciane meble możesz przewieźć też do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOK. To rozwiązanie jest w pełni bezpłatne, a punkty znajdziesz w całej Polsce – każdy z mieszkańców ma możliwość przewiezienia tam odpadów. 

Warto pamiętać, że oprócz starych mebli do PSZOKu możesz przewieźć również inne odpady wielkogabarytowe, a także odpady zielone, elektroodpady, odpady remontowe i budowlane, opony, smary oraz oleje.

Sprzedaż i renowacja starych mebli

Jeśli nie chcesz oddawać starych mebli, możesz zdecydować się na ich sprzedaż. Bez problemu możesz wystawić je na jednym z portali ogłoszeniowych lub zamieścić informację na lokalnej grupie. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się niechcianych sprzętów, ale także nadasz im nowe życie. 

Jeszcze innym rozwiązaniem jest podjęcie się renowacji starych mebli. Możesz spróbować zrobić to samodzielnie lub przekazać meble do profesjonalistów. Dzięki temu będziesz w stanie dopasować stare wyposażenie do nowej aranżacji w domu lub sprzedać meble w korzystniejszej cenie. Dobrym pomysłem będzie także przekazanie ich do instytucji pożytku publicznego, na przykład do domu dziecka, domu pomocy społecznej czy noclegowni.